Budowa ploty PVC na ogrodzenie i furtkę sztachetowa nie potrzebuje pozwolenia na budowę ani sygnalizowania tego faktu do starostwa powiatowego prócz szczególnych przypadków.

Projekotwanie sztachety z plastyku na ogrodzenie i furtkę sztachetowa nie wymaga pozwolenia na budowę oraz zawiadamiania tego faktu gminie poza wyjątkowymi wypadkami.

Plotki plastikowe na plot i bramkę ze sztachetek nie przewyższające wysokości 2,2 m umieszczane miedzy dwoma przyległymi nieruchomościami nie wymagają żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to także ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń dróg prywatnych oraz wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy balustrady PVC na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym czy tez urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji ogrodzenia powinno zawierać gatunek ogrodzenia, sposób przeprowadzenia jego montażu oraz planowany czas rozpoczęcia budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia wypada dodać oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania nieruchomością w celach budowlanych a także jeżeli jest to zadane przez starostwo szkic ogrodzenia.

Niekiedy do konstrukcji plot PVC na ogrodzenie i furtę ze sztachetek zadane są ponadplanowe uzgodnienia tj. np. akceptacja zarządcy drogi na miejsce wjazdu.

Budowę płotu można rozpocząć po 30 dniach od momentu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile urząd nie wniesie uprzednio protestu. Sprzeciw może powstać w sytuacji, kiedy zamierzane plotki PVC na plot i bramkę ogrodzeniowa jest niezgodne z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej szosy. W sytuacji jak planowane balaski z PCV na ogrodzenie i bramę sztachetowamoże zagrażać bezpieczeństwu ludzi lub mienia, np. przez utrudnianie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać zdobycia pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu jest ważne przez czas dwóch lat. Wstrzymanie przystąpienia do prac przez ów okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia oraz w przypadku ochoty pobudowania ogrodzenia potrzebne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s